Kapitola III

27. října 2006 v 14:26 | Nyuu |  Tsuki no Kaasu-Měsíční Kledba
Kapitola III
"BABIII!!!" zvolal Nashi tentokrát skoro hystericky.
Neiko jen vydechla " co to má znamenat?"
Vrazili dovnitř. Nashi se rozeběhl do obýváku "Ty se podívej nahoru….já to omrknu tady" proletěl obývák, ale babičku nikde neviděl.
Neiko nebyla slyšet "to znamená, že jí taky ještě nenašla" blýsklo mu hlavou a běžel se podívat do kuchyně, zalapal po dechu. Uviděl babičku ležet hned vedle zadních dveří " babi", přiskočil k ní.
"Neikooooo! Tady jeeee! Mááám jí!"
Neiko po chvilce přiběhla, "babi!….Co jí je? Je ještě….žívá!?" Přiklekla si k ní.
"Jo jo …ještě díky bohu žije", podložil jí hlavu "Babi slyšíš mě? Řekni něco"
Neiko nebyla schopná slova. Po tvářích jí stékají slzy. Najednou babička pootevřela oči a podívala se na Nashiho a potom na Neiko.
"Babičko" hlesla Neiko,
"Kdo ti to udělal!?" ptá se Nashi pokoušejíc se babičku posadit, to se mu ale nepodařilo.
"Oliver Twist" vydechla babička.
Nashi se na ní nechápavě podíval, ale okamžitě vytřeštil oči "BAABBI! zakřičel, potom co si uvědomil, že přestala dýchat.
"NÉÉÉ!!! zakřičel znova.
Neiko si poodsedla a s obličejem v dlaních začala plakat.
Nashi babičku objal a začal plakat taky. Po chvíli jí pustil a objal Neiko "Však já zjistim, kdo jí to udě…." procedil mezi zuby, ale Neiko ho zarazila " Ne…MY zjistíme, kdo jí to udělal" podívala se na něj pohledem ZABIJU JE " a pomstíme jí".
Uběhlo několik dní od pohřbu. Nashi si zrovna dělal v kuchyni něco na zub a pohled mu sklouzl na dveře, u kterých našel babičku, hlasitě vzdychl. Neiko přišla zrovna v tu chvíli do kuchyně "nemůžu přijít na to, co tím babička myslela…..Oliver Twist…Oliver Twist…." opakovala si pořád dokola. Pak jí najednou blýsklo " to je to dílo od toho spisovatele…jak se kruci jmenuje!?"
Nashi sleduje sestru, jak se lopotí s tou hádankou.
"Tak pomož mi trochu přece….vždyť ses to taky učil…" nevydržela ten nápor sama.
Nashi je nepřítomně přikývl "hm".
"Jaký knížky máme v knihovně po babičce…."přemýšlí Neiko nahlas a jde směrem ke knihovně tam chvilku prochází knihy v regálech a pak narazí na knihu s názvem Oliver Twist.Vytáhne jí z regálu.Nashi stojí ve dveřích a opírá se o rám se založenýma rukama."Acho jo…Tvoje pomoc je opravdu neocenitelná" Ohlídne a na něj Neiko. Nashi se jen nevině usměje. Neiko s knihou v ruce a sklopenou hlavou prošla kolem Nashiho "pojď odsud….. tohle místo mi babičku připomíná nejvíc" Vyšla ze dveří a usadila se na schodech naproti vchodnim dveřím. Nashi byl jak její stín. Udělal to samé, jen o pár schodů níže. Neiko se chvíli dívala na zavřenou knihu a přemíšlala "Co tim babička chtěla říct??" Zaptala se aniž se na Nashiho podívala.
"Hm…nevím"odpověděl a díval se na knihu kterou držela Neiko v ruce.
Začala listovat. "Něco tady musí být…ohnutý roh…vpysek…zatržený odstavec…..jakékoli vodítko!" Stále listovala. Pak si najednou všimla, že kousek rohu papíru, který bývá přilepený k obalu knihy, je trošku odlepený. Zatáhla za něj a ze spodu vypadl jakýsi zpřehýbaný papír.
"Dopis!!!"vykřikla. Nashi jen vykulil oči a jako obvykle nic světoborného neřekl.
Naiko odložila knihu a rozložila dopis "Je od babičky…" a začla číst nahlas
Milá Neiko a Nashito,
pokud čtete dopis, znamená to, ač sem doufala, že se tak nestane, že Temní zjistili, kde jsem a že vy dva jste další Strážci.
Neiko tak nechápavě, jako on koukal na ní, podívala se na Nashiho "Temní?! Strážci??!"
Vím, že teď jste pravděpodobně hodně zmatení, takže se vám to pokosím trochu osvětlit. Nejdříve vás ale musím upozornit, že to co se teď dočtete není žádný výmysl, ani pohádka, ale pravda.
Tamní-toto označení už po staletí užívá náš rod pro upíry, ani upíry sající lidskou krev Nashi
"Jak mohla vědět na co se chci zeptat?" Neiko se na něj jen usmála a pokračovala.
Strážci-označení pro členy našeho rodu se zvláštními schopnostmi. Rodí se vždy ob jednu generaci a já a můj bratr jsme byli předposledními….ano Nashi. ty a Neiko jste také strážci, ale k tomu se dostanu za chvilku…Nejprve něco o strážcích jako takových. Strážci existovali již po mnoho mnoho staletí a jejich úkolem vždy byla jediná věc, chránit mocný kámen Darkless před Temnými, s jeho pomocí by mohly na denní světlo. Já s bratrem, předtím než zemřel, jsme naše schopnosti nikdy užít nemuseli, protože Darkless je už přes 100 let ztracený, neví o něm ani Strážci ani Temní, ale existuje, protože strážci se rodí stále . Tím se dostáváme k vám dvěma. Jste Strážci kamene, a kvůli tomu, bohužel byli zabiti vaši rodiče, díky bohu o vás dvou v té době Temní nevěděli což se teď s největší pravděpodobností změnilo a jste tím pádem ve smrtelném nebezpečí!
Oba se na sebe jen dost vyděšeně podívali. Koneckonců jsou to oba jen teenageri a představa, že je chce někdo zabít se jim líbí jako komukoli jinému.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama