Kapitola IV.

27. října 2006 v 14:27 | Nyuu |  Tsuki no Kaasu-Měsíční Kledba
Neiko začala znovu číst dopis:
Vy dva máte moc vyvolat světlo, které je identické se slunečním, dalo by se říci, že dokážete vyvolat samotné sluneční světlo, ale musíte se přitom jeden druhého dotýkat. Když jeden z vás zemře, ztratíte tuto schopnost. Ale aby jste si nemysleli, že vás nechám nepřipravené, dostanete ode mě dar.Všichni strážci vždy svým následovníkům něco přenechají, já jsem vám nechala vyrobit speciální katany z pravého stříbra, měl to být dárek k vašim osmnáctinám, ale za daných okolností se vám budou hodit i v boji proti Temným. Jsou ve staré truhle po rodičích u mě v pokoji.
Nashi okamžitě zbystřil a stačil jediný pohled a bylo jasné co chce dělat "tak dělej, poď se na to podívat" naléhal.
"No tak poď" pobídla ho Neiko a i s dopisem v ruce se vydala do babiččina pokoje.
Nashi vlítnul do pokoje jako tajfun a okamžitě si to směřoval k truhle pod oknem. Otevřel jí a začal se prohrabovat starými věcmi po babičce.
"Hm…nic tady nevidim…" pronesl smutně.
"No, snad si nemyslíš, že by babička byla tak hloupá a nechala něco takového skoro na očích…určitě to má dvojité dno…" a zaťukala na domnělé dno truhly. Ozval se dutý zvuk, což značilo jediné, že pode dnem je ještě nějaký prostor.
"Ale jak to otevřít?" zeptala se, když zjistila, že otevřít to nebude jen tak. Dno truhly totiž bylo po obvodu pokovované a v jednom rohu se nacházelo něco jako zámek.
"Tak a sme v loji" pronesl Nashito a přeletěl pohledem pokoj, jestli nezahlédne něco jako klíč.
"Počkej….dej mi tvůj přívěsek co nosíš na krku" požádala ho Neiko a sama si svůj sundala.
"Vidíš? Dohromady tvoří něco jako symbol" a spojila oba kusy dohromady.
"A teď něco vyzkoušíme" vzala amulet a přiložila ho do místa, kde se nacházel tajemný zámek. Nashi ani nedutal, skoro nedýchal, jen pozoroval jak si Neiko vede skoro jako zkušený lovec pokladů. Ozvalo se cvaknutí. Nashi mrknul a zavřel doposud otevřenou pusu. Neiko mrkla překvapením také.
"No….tak sme to asi našli" vydechl Nashi a začal odklopovat falešné dno. Dno nebylo ještě ani úplně odklopené a ze škvíry už se linula neuvěřitelně jasná záře.
"Páni, to je síla" vydechl znova Nashi. Neiko tentokrát nemohla nic jiného než souhlasit.
"To teda jo" vydechla.
"No téda….já nemám slov" pokračoval Nashi ve vydnavání pokladu.
Katany byly neuvěřitelně lehké, i přes to, že byly celé vyrobené z pravého stříbra. Rukojeť byla zdobená rodinným znakem a zakončená kopií kamene Darkless. Ostří bylo neuvěřitelně hladké a zdobené z jedné strany japonskými a z druhé strany rumunskými znaky. Na jedné kataně znaky znamenali jméno Nashito, na druhé, jak jinak, samozřejmě Neiko. Nashito si vzal svou katanu a druhou se jménem Neiko podal své sestře.
"Páni" znova ze sebe vydal Nashi "tohle je fakt úžasnej dárek, děkuju babi" a usmál se na Neiko. Ta se také usmála a pronesla také poděkování babičce.
"Hm….mohli by sme je vyzkoušet…." zaujal Nashi bojovný postoj.
"Ale no tak….nejdřív radši dočtu ten dopis…jestli dovolíš?"
"Jo aha, ten dopis….jojo, jen čti dál" a máchal katanou jakoby bojoval s neviditelným nepřítelem.
"Ale ne tady" a vyšla z pokoje a zamířila opět ke schodům. Sedla si na ně a začetla se do dopisu.
Ráda bych věřila, že katany nebudete muset použít, ale je nad slunce jasné, že to tak nebude. Půjdou po vás, a nevěřila bych, i když se jedná o upíry, že po vás někdo jimi najatý nepůjde i za světla, ve dne. Dávejte jeden na druhého pozor, i když jsem to nechtěla takhle říci, závisí na vás dvou budoucnost všech lidí.
Tak mí milí, věřím, že ve vašich rukou je svět v bezpečí, doufám také, že vysvětlení, které jsem vám podala bylo pro vás dostačující. Vím ale o někom, na koho se můžete v nejvyšší nouzi obrátit, jmenuje se Gabriel, žije v Anglii a je to dlouholetý rodinný přítel a dalo by se říci i odborník na Temné a vše co s nimi souvisí.
Přeji vám mnoho štěstí v boji se zlem. Kéž by bylo vše jinak než jak je teď, ale nebuďte smutní, vždy budu s vámi a jednou se zase shledáme,
s láskou babička Marine.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sesshomaru Sesshomaru | E-mail | Web | 29. října 2006 v 0:28 | Reagovat

tak další...šup šup...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama